ZázriváZázrivá
Poloha a dopravaPoloha a doprava
Historické miestaHistorické miesta
TuristikaTuristika
CykloturistikaCykloturistika
Lyžovanie - freerideLyžovanie - freeride
Lyžovanie - skialpinizmusLyžovanie - skialpinizmus
GastronómiaGastronómia
LinkyLinky
Turistická kanceláriaTuristická kancelária

Ubytovanie Fotogaléria vlavo Webkam Hotel Havrania


Zázrivá, letecký pohľad 
Víta Vás región Zázrivá!

Krásna príroda v Zázrivej už oddávna priťahovala mnohých ľudí . Veľa návštevníkov aj domácich hodnotí kraj v okolí Zázrivej ako jeden z najkrajších na Slovensku.

Zázrivá leží v malebnom prostredí severného Slovenska na území dolnej Oravy, kde jej územie zasahuje do troch horských celkov – Kysuckej vrchoviny, Oravskej Magury a Malej Fatry. Dominantou nad Zázrivou je  známy Veľký Rozsutec 1610 m. n. m. a Malý Rozsutec 1343 m. n. m. Nadmorská výška Zázrivej je 600 m.n.m. a rozloha obce je 67,250 km2.

   

Je tu množstvo lúk, pasienkov, ale aj ostrých zrázov, vodopádov, jazierok, potôčikov, obkolesená lesmi smrekovými i bukovými ba aj kosodrevinou. Zázrivá sa skladá z 11 dolín: Biela, Plešivá, Dolina, Ráztoky, Grúne, Petrová, Demkovská, Havrania, Kozínska, Končitá, Ústredie. Každá z týchto dolín ponúka výnimočné zážitky oravskej prírody. V niektorých častiach. Zázrivských osád môžete natrafiť na ozajstný oravský salaš s kŕdľom ovečiek a vidieť výrobu a spracovanie ovčieho mlieka kde sa zachovala pôvodná tradícia, ktorá sa odovzdáva s pokolenia na pokolenie. napr. odváranie žinčice, výroba syra, výroba oštiepkov...

Krásne prostredie Zázrivej inšpirovalo aj mnohých režisérov ktorí tu nakrúcali mnohé známe filmy: napr. Jánošík, Tisícročná včela, Perinbaba, Vianoce Adama Boronču zo Zázrivej, Želary. Zázrivá je známa aj výrobou Zázrivských korbáčikov, ktoré sú obľúbenou pochúťkou. 

 

 

 

 

 

eMail
heslo
 Registrácia
 Zabudli ste heslo?

Chata pod Rozsutcom
Chata pod Magurou
Chata  MÁRIA
Penzión FATRA
Chalúpka na potôčku
Hotel Havrania
Reklama